7 טיפים לארגון חכם ויעיל של העסק שלכם

7 טיפים לארגון חכם ויעיל של העסק שלכם

ארגון העסק שלכם בצורה טובה יכול לשמור על פעילות נכונה ויעילה שעובדת בצורה חלקה. איך עושים זאת זה? המשיכו לקרוא.

 

לפניכם 7 טיפים מעולים שיעזרו לכם לארגן את העסק ולגרום לו לעבוד כמו מכונה משומנת היטב:

 

  1. הגדרת המטרות והתוכניות העסקיות שלכם

ערכו רשימה של המטרות והתוכניות העסקיות שלכם, ותארו איך אתם מתכוונים להשיג אותן בצורה ברורה ומדויקת. שמרו על תוכנית זו גלויה כדי שתוכלו להיזכר בה בקלות מדי יום. רכשו יומן או השתמשו באפליקציה ייעודית כדי לעשות זאת.

 

על ידי דבקות בתוכנית שלכם, אתם יכולים להעריך את המיקום שלכם בכל שלב, וכן לדעת איפה אתם עומדים כדי לעשות את כל ההתאמות הדרושות על מנת להישאר במסלול הנכון.

 

  1. שמרו על המוטיבציה שלכם ושל העובדים שלכם

כאשר אתם והעובדים שלכם מאושרים בעבודה, זה ניכר לכולם – גם הלקוחות מבחינים בזה מיד. זה גם משפר את היעילות שלכם ומראה ללקוחות שאתם והצוות שלכם מאורגנים היטב.

 

שמרו על תגמול העובדים שלכם בכל שיטה שאתם מרגישים שעובדת בצורה טובה, זאת כדי לשמור על המורל שלהם גבוה.

 

אתם יכולים גם להשתמש בתוכנות של מערכות אוטומטיות כדי לנהל את כוח העבודה שלכם נכון. ישנם כלים שונים כיום שיכולים לעזור לכם עם ארגון העסק.

 

  1. תכננו דברים לפי צרכי הארגון העסקי

יש כמה דברים שצריכים להיות מתוכננים מדי יום, שבוע, חודש ושנה. ערכו רשימה של פריטים אלה ותזמנו אותם בהתאם. תכנון יומי צריך להיעשות בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב המאוחרות של ביום לפני. לפני שאתם הולכים לישון (או אפילו קודם לכן, אולי אפילו לפני שאתם עוזבים את המשרד), עשו רשימה של חמשת הדברים הראשונים שאתם רוצה לבצע למחרת.

 

ניתן להשתמש בפנקס פשוט, באפליקציה או במייל כדי לעקוב בצורה יעילה אחר הפעילות שלכם.

 

כלים כמו Wunderlist,ו- Google Tasks יכולים להקל על חייכם. עם מוצרים חדשים כמו  Google's Home Mini ו-Echo Dot של אמזון, אתם יכולים ליצור רשימות באמצעות פקודות קול כדי להזכיר לכם לגבי פגישות מתוכננות.

 

עבור חטיבות אחרות של העסק שלכם, השתמשו בכלים חשבונאיים וניהול מוצרים על מנת לתכנן במדויק ככל האפשר את המלאי שלכם, להרחיב את שיווק המוצר ולנהל את ההוצאות – וכתוצאה מכך, להגדיל את תזרים המזומנים ואת הרווח הכולל.

 

  1. ארגנו את הפריטים במשרד שלכם

אי סדר וחוסר ארגון משפיע על התנהלות העסק. שמרו על המשרד שלכם או על החנות מסודרים כל הזמן. מלאו את החנות בפריטים שאתם צריכים כל יום באותו מקום, כך שלא תאלצו לחפש אותם בכל פעם שמישהו מעוניין לרכוש אותם. מערכות תיוק מסודרות יעשו את החיים שלכם הרבה יותר קלים.

 

הנה טיפ קטן על איך לארגן עסק שינתב אתכם לדרך הנכונה: כאשר אתם עושים סדר ומצמצמים את העומס סביבכם, אתם למעשה מפחיתים את העומס הנפשי שלכם באופן אוטומטי. זה משחרר אתכם לחשוב על רעיונות יצירתיים כדי להגיע ללקוחות ולבנות את החברה שלכם כמו שאתם רוצים באמת. כמו שאתם יודעים, אנחנו עובדים על דמיון באופן קבוע.

 

פנו פריטים שאינכם זקוקים להם או שלא השתמשתם בהם במשך זמן רב. זה ימנע זמן חיפוש ארוך במידה שנעלם לכם מסמך, ויעזור לכם להתרכז בנושאים חשובים במקום בדברים טריוויאליים.

 

  1. עמדו בהתחייבויות שלכם

עמדו בהבטחות שלכם ללקוחות, ספקים ועובדים. ביצוע תשלומים בזמן לספקים שלכם מצביע על עסק מאורגן היטב.

 

ביצוע משלוחים בזמן מוסכם אל הלקוחות שלכם יזכה אתכם באמון שלהם, ויעזור לכם לקבל הזמנות חוזרות, כמו גם ליצור לעצמכם שם טוב שעובר מפה לאוזן. זכרו, זהו הפרסום המוצלח ביותר.

 

  1. שמרו על קשר עם לקוחות פוטנציאליים

שמירה על קשר עם הלקוחות שלכם מראה שאכפת לכם מהם ומערך העסק שלהם. שלחו אליהם באופן קבוע הודעות רגילות או מיילים על מוצרים ושירותים חדשים שאתם מציעים. אפילו יותר מזה, שלחו תוכן עם מידע המציג את המומחיות שלכם. זה שונה מתוכן שיווקי שקשור למכירות בלבד. פעולות אלה מציגות את עמדות החברה שלכם כמשאב אמין, מה שהופך את התחרות מול המתחרים שלכם לקשה מאוד עבורם. הם יצטרכו לעבוד קשה יותר מכם כדי להצליח לגנוב את הלקוחות שלכם.

 

שלחו ללקוחות שלכם כרטיסי יום הולדת או כרטיסי ברכה בחגים ובהזדמנויות מיוחדות אחרות. זה מראה הרבה על איך שהעסק שלכם מאורגן. מספר כלים לשיווק בדוא"ל כמו MailChimp מאפשרים לכם לאחסן מידע על ימי הולדת של כלל הלקוחות ולשלוח להם כרטיסי ברכה אלקטרוניים באופן אוטומטי.

 

  1. השתמש במחשב כמה שאפשר

מחשב הוא כמו מוח נוסף לצדכם. השתמשו בו כמה שיותר. נהלו את החשבונות שלכם, המלאי, תזמוני משלוחים, ושליחת מכתבים בעזרתו. זה יחסוך לכם מאמץ רב והרבה מאוד זמן, ויהיה יעיל וחכם יותר מאשר ביצוע המשימות הללו באופן ידני.

 

עם יישומים חדשים ומהירים יותר, עכשיו זה אפשרי לעבוד במשרד ללא שימוש בנייר, ובצורה מסודרת יותר. הגישה לנתונים נמצאת בקצות אצבעותיכם, והיא מצביעה על ארגון עסקי טוב. רק אל תשכחו לעשות גיבוי קבוע של הנתונים שלכם.

 

ככל שהעסק שלכם יהיה מאורגן ומסודר יותר, כך יהיה לכם ולעובדים שלכם קל יותר לעבוד בצורה יעילה וחכמה ביומיום, וזה גם ייתן לכם את השקט והזמן שאתם זקוקים להם כדי להתרכז בהגדלת הרווחים שלכם.