ביטוח אחריות מקצועית – כיצד לבחור את הביטוח הנכון

ביטוח אחריות מקצועית – כיצד לבחור את הביטוח הנכון

אחת ההוצאות החשובות והמשמעויות ביותר שאנחנו נדרשים לעשות, הן בחיינו האישיים והן בחיינו המקצועיים, זו הוצאה על פוליסות ביטוח. אנחנו נדרשים להשקיע בכך לא מעט כסף מדי שנה, בין אם זה בשביל לבטח את המבנה או את הרכב שלנו, בין אם זה בשביל ליהנות מביטוח בריאות או ביטוח חיים בעת הצורך, וכן במקרה של פוליסות ביטוח נוספות.

לכן, אנחנו צריכים לחפש כל דרך כיצד לחסוך בעלויות בצורה כזו או אחרת. אנחנו צריכים לראות איזו חברה תוכל למכור לנו את הפוליסה הזולה ביותר בתנאים הטובים ביותר, ומעבר לכך, אנחנו צריכים לחפש את הדרך הטובה ביותר לשלם כמה שפחות. זה נכון כשאנחנו מחפשים פוליסות לצרכים אישיים או כשאנחנו מחפשים פוליסות לצרכים מקצועיים.

כך למשל, בתור בעלי מקצוע עלינו לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית. פוליסה שמגנה עלינו במקרים של תביעות מצד לקוחות או גורמים אחרים בגין עבודתנו. מאחר ומדובר בפוליסה לא זולה, ומן הסתם אנחנו צריכים לבצע אותה מדי שנה, אזי שעלינו למצוא את הדרך כיצד להפחית את העלויות השנתיות שלה, כיצד אנחנו יכולים לשלם כמה שפחות.

לפני שנסביר כיצד אנחנו עושים את זה, כיצד אנחנו יכולים לשלם על ביטוח אחריות מקצועית סכום נמוך מזה שחברת הביטוח דורשת, מזה שעל פניו אנחנו אמורים לשלם, עלינו לקחת בחשבון נקודה משמעותית והיא, מדובר על הוצאה קבועה שנתית, הוצאה שיכולה להשתנות בהתאם למצבנו ובהתאם לתביעות שהוגשו במהלך השנה. חשוב לקחת את זה בחשבון, כי אם לא נפעל לשנות את הסכום, זה יכול להקשות עלינו בסך ההוצאות השנתיות המצטברות שעלינו לבצע. לכן חשוב שנקפיד על כך.

כיצד אנחנו יכולים לחסוך בהוצאה

יש שלוש אפשרויות כיצד להפחית את מנגנון ההוצאה על פוליסות ביטוח בכלל ובפרט כשמדובר על פוליסה של אחריות מקצועית.

ראשית, אנחנו צריכים להשוות בין הפוליסות והתנאים של החברות השונות, זאת בשביל שנוכל למצוא את הפוליסה הזולה ביותר מבין כל הפוליסות שנמצאות בשוק. יש לנו לא מעט כלים כיצד להשוות בין החברות ולחפש את הפוליסה הזולה ביותר.

שנית, אנחנו יכולים להפחית את העלויות על ידי ניסיון לרכוש פוליסה שמותאמת לצרכים שלנו באופן מלא. כלומר, לחפש מסלול מסוים שמותאם ספציפית עבורנו מבלי להרחיב את הפוליסה ללא צורך. כמובן שאנחנו יכולים גם להתמקח עם החברה במטרה לקבל פוליסה זולה יותר.

שלישית, אנחנו יכולים לחפש אופציה לרכוש כמה וכמה פוליסות בחברה אחת, למשל, פוליסות מבנה, פוליסות חיים, רכב וכדומה, וברגע שאנחנו רוכשים מספר פוליסות תחת חברה אחת, ייתכן שנוכל לקבל הנחה בעלות הכוללת. זה יחסוך לנו לא מעט כסף, מן הסתם זה גם יחסוך לא מעט כסף בהוצאות הנלוות השונות שקשורות לעבודה מול חברת הביטוח.

סגירת תפריט