חברות כח אדם – מדוע חברות ועסקים בוחרים לעבוד עם חברות כוח אדם?

חברות כח אדם – מדוע חברות ועסקים בוחרים לעבוד עם חברות כוח אדם?

כשבית עסק מעוניין לגייס עובדים חדשים, קבועים או זמניים, הוא יכול להשתמש באמצעים שונים לשם כך. יש לו אפשרות לפרסם מודעות דרושים באתרי אינטרנט, רשתות חברתיות ולוחות דרושים, הוא יכול לפנות אל מוסדות אקדמיים ובתי ספר ולנסות לגייס תלמידים שזה עתה סיימו את לימודיהם בתחום, וכן הוא יכול להשתמש באופציה של מיקור חוץ לגיוס עובדים.

חלק גדול מבתי העסק כיום מעדיפים לגייס עובדים דרך חברות כח אדם. האחראים על גיוס עובדים בעסק, פונים אל אותן חברות, מציגים בפניהן מה בדיוק הם מחפשים, אילו כישורים נדרשים, מה הניסיון הרלוונטי, מה תנאי העבודה ועוד. אותן חברות משתמשות באמצעים ובכלים שעומדים לרשותן בשביל לעזור בתהליך הגיוס.

שימוש באופציה של חברות כח אדם הוא לא דבר חדש, אך עם השנים, בפרט החל משנות התשעים, אנחנו יכולים לראות שימוש הולך וגובר בשירותיהן. ההסבר לכך הוא, שהן מפשטות את התהליך והופכות אותו להרבה יותר פשוט, מהיר ומקצועי. עם השנים גם נוסדו חברות שמתמחות בגיוס כוח אדם בתחומים ספציפיים וכן ברמות תפקידים שונים, החל מעובדים זוטרים ועד עובדים בכירים.

 

כיצד פועלות חברות כוח אדם?

חברות השמה כוח אדם פועלות בצורות שונות לגיוס עובדים עבור בתי עסק. לפני שנסביר באילו אמצעים אותן חברות משתמשות, חשוב להבהיר, שאופי הגיוס תלוי לא פעם בדרישות בית העסק. ישנם עסקים שמבקשים לבצע רק מיון וראיון בסיסי, ישנם עסקים שמבקשים גם לערוך מבחנים והכשרות שונות בשביל לוודא שאכן מדובר בעובדים מתאימים לתפקיד.

בעיקרון החברות משתמשות בכלים שונים בשביל לפרסם מודעות דרושים, בין אם מדובר ברשתות חברתיות, אתרי אינטרנט ואמצעים אחרים. הן מקבלות קורות חיים ממועמדים, מחליטים מי יכול להתאים ומי לא, מזמינים לראיון, ולאחר מכן עושים מיון נוסף. בשלב הזה יחליטו את מי להפנות לבית העסק להמשך התהליך או שהן בעצמו יבצעו את השלבים הבאים שלו.

 

מדוע בתי עסק פונים אל חברות כוח אדם?

יש סיבות שונות מדוע בתי עסק מעדיפים לגייס עובדים דרך חברות כוח אדם. אנחנו נציג שלוש סיבות עיקריות.

ראשית, זה חוסך הרבה מאוד זמן וכסף בתהליך הגיוס. במקום להעסיק אנשים שיטפלו בכך, יש חברה שמעסיקה אנשי מקצוע והם מבצעים את כל התהליך עבור בית העסק. זה הרבה יותר פשוט וזול.

שנית, לחברת כוח אדם יש הרבה יותר חשיפה, הרבה יותר אמצעים שמאפשרים לה לגייס עובדים ממקורות שונים. היא יכולה לייצר פול גדול יותר של מועמדים מתאימים.

שלישית, במקרים מסוימים, בעיקר במקצועות עם שכר נמוך, העובדים ייחשבו בחודשים הראשונים למועסקים של חברת כוח אדם ולכן בית העסק לא יצטרך לשלם לה את אותם תנאים, כפי שהוא משלם לעובדים שנחשבים מועסקים שלו באופן ישיר.