אלצהיימר ובריחת שתן

אלצהיימר ובריחת שתן

אלצהיימר היא הצורה הנפוצה ביותר של דמנציה. זה מתפתח לאט לאורך זמן, לעתים קרובות כל כך בהדרגה הוא טועה להזדקנות רגילה. זוהי מחלת מוח מתקדמת וניוונית. שינויים במוח יכולים להתחיל 10 או 20 שנה לפני שמופיעים תסמינים כלשהם. אובדן זיכרון הוא בדרך כלל הסימן הבולט הראשון כמו גם בעיות התנהגות. האדם שנפגע מאבד לאורך זמן את היכולת לדאוג לעצמו. בסופו של דבר הם דורשים טיפול במשרה מלאה. התמודדות עם בריחת שתן היא נושא נפוץ עבור אנשים הסובלים מאלצהיימר. עם אלצהיימר ובריחת שתן, חשוב לזהות תסמינים. חשוב גם להיות מוכן לתסמיני בריחת שתן בעתיד.

 

סיבות נפוצות לאי שליטה על שתן

סיבה שכיחה לאי שליטה על שתן אצל אדם חולה אלצהיימר היא פשוטה כמו לא להכיר בצורך להשתמש בשירותים או לשכוח היכן הוא נמצא. תרופות עשויות להפוך לבעיה ככל שנוטלות אותן כראוי. לחץ יכול להוציא את הגרוע ביותר בדמותו של האדם הסובל. הם עשויים להתקשות להתלבש ולהתפשט ולגרום לדליפה על הבגדים. הם עשויים להיות מוגבלים ביכולות הפיזיות שלהם. הם עלולים להיגרם לאי-שליטה פיזית בשתן או בצואה או בשניהם. הם עשויים אפילו להיות עצירות. עצירות יכולה להיות בגלל תזונה, חוסר פעילות גופנית וחוסר הידרציה מתאימה. המטפל צריך להיות מודע לכל סימן של צרות לפני שהוא הופך להיות נושא מרכזי.

 

בריחת שתן עלולה להפוך לבעיה קשה עבור אנשים הסובלים מאלצהיימר, במיוחד בשלבים המתקדמים של המחלה. מכיוון שהם מאבדים את יכולתם לנמק ולהבין מה עובר עליהם, הם יכולים להיות עמידים בפני סיוע. הם עשויים אפילו להתנגד למוצרי בריחת השתן.

אנשים פגועים אלה רגילים לשמור על היגיינה אישית משלהם וללבוש תחתונים עשויים כותנה. הם שומרים על הרצון לטפל בעצמם, אך חסרים את היכולת לעשות זאת. מטפלים רבים מאותגרים מדי יום בשמירת מוצר של בריחת שתן על יקירם. אנשים רבים הסובלים מאלצהיימר יתנגדו לשימוש במוצרי בריחת שתן. הם גם עשויים להתנגד לסיוע בשינוי הלהיטים או התחתונים.

 

היגיינה לקויה עלולה לגרום להתפתחות פצעים בעור וברקמות שמסביב ולגרום לבעיות בריאותיות חמורות. כל הזמן מגן על עור הגוף. העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף ומגן עלינו מפני מחלות וזיהומים. מוצר בריחת שתן באיכות טובה ירחיק את השתן והצואה מהעור. ניתן לשמור מגבונים ומטליות ברחבי הבית לניקוי נקודתי.

 

שימוש במוצרי בריחת שתן

שימוש נכון במוצרי בריחת שתן לשימוש חוזר או חד פעמי חשוב בשמירה על עור בריא. השתן צריך להיות מרושע הרחק משטח העור. חשוב שהעור יישאר יבש. נקו את הצואה מהעור בהקדם האפשרי. התמוטטות העור אצל קשישים ומרותקים למיטה יכולה לקחת יותר זמן להחלים מאשר אצל אדם בריא רגיל. אם המוצר המשמש לבריחת שתן אינו שומר על עור בריא, שנה דברים. עשה זאת על ידי שינוי המוצר לעתים קרובות יותר, או ניסוי מותגים וסגנונות שונים עד שיימצא מוצר טוב יותר.

 

מאמר זה נכתב על ידי עזר נאמן – פתרונות לבריחת שתן.