5 טיפים להתנהלות חלקה של עבודה כטבח בהוסטל

5 טיפים להתנהלות חלקה של עבודה כטבח בהוסטל

שהות בהוסטלים היא שיטה נהדרת לחסוך כסף, ומסיבות רבות. המחירים הזולים יחסית לחדרים בבתי מלון הם יתרונות ברורים של העדפת הוסטלים על פני בתי מלון, במיוחד לתרמילאים ומטיילים בתקציב. 

מטבחים בהוסטלים יכולים לנוע בין שממה עקרה של ציוד קולינרי ועד נווה המדבר הנדיר עם כל מה שדרוש להתנהלות תקינה של עבודה כטבח בהוסטל על מנת לבשל ארוחה מלאה בת שלוש מנות. לתרמילאים או מטיילים בתקציב, השהות בהוסטלים היא שיטת הלינה העיקרית שלהם, והם מבקשים ליהנות מתזונה נכונה ומהנה.

התנהלות נכונה במטבח של הוסטל היא החלק הכי חשוב בניהול המקום

ההתנהלות במטבח היא חלק עיקרי מניהול המקום, על מנת למשוך תיירים ומטיילים עם מנות משביעות, טעימות ובריאות. 

אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להפעיל בצורה הטובה ביותר את מטבח ההוסטל שלכם, כדי להרכיב ארוחות טעימות במחירים שמתאימים לציבור הלקוחות של המקום.

1. בדיקת מלאי כלי הבישול

התפקיד הראשון של עבודה כטבח בהוסטל הוא להביט סביבו ולראות אילו סירים, מחבתות, כלים וציוד לבישול מצויים במטבח לפי תחילת הבישול או תכנון הארוחה. 

למרות שטבחים עשויים להיות בעלי תושייה רבה כשהם רוצים להכין מנות מיוחדות ואין להם את הכלים או הרכיבים המתאימים, בהעדר הכלים המתאימים, יתכן שיהיה צורך לשנות לעתים את התפריט.

2. בדיקת מלאי המזון והתבלינים במטבח

מטבחי הוסטלים יכולים להיות מכרה זהב של תבלינים, אורז, שמן ופריטי מזון בסיסיים שכל טבח להוסטל יכול להרכיב מהם ארוחות מרשימות. 

מומלץ להימנע מהטעות של קניות מצרכים בסופרמרקטים לפני שמסתכלים סביב על מנת להימנע מקניות מצרכים כפולים.

3. טבח להוסטל חייב להיות בעל תושייה

לעתים רחוקות יש במטבחים של הוסטלים את כל המצרכים, הכלים והציוד שיש בבתי מלון, ולכן, תושייה ויצירתיות הם מאפיינים חשובים של עבודה כטבח בהוסטל, על מנת לדעת איך לעבוד עם הרכיבים הזמינים בלי להתייאש גם אם אין במטבח ציוד בסיסי כמו מרית או קרש חיתוך נוסף לעובדי המטבח הנוספים.

4. קניות בכמויות קטנות

עבודה כטבח בהוסטל כוללת גם יציאה לסופרמרקט או לשוק לעתים קרובות כדי לחדש את מלאי המצרכים במטבח, אבל מומלץ שלא לצאת לקניות לפני שסוקרים היטב את תכולת המטבח מבחינת הכלים והמרכיבים שיש בו, כמו גם את כמות האורחים השוהים בהוסטל וההזמנות של מטיילים חדשים לימים הקרובים. 

אז לפני ביצוע הרכישות, מומלץ לשקול האם זה הגיוני לרכוש מצרכים באריזות גדולות, או שאפשר להסתפק בקנייה קטנה יותר. אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בעבודה במטבח של הוסטלים הוא להיות בלתי צפוי לעתים קרובות. 

5. וזה עוד לא הכול, הנה עוד סיבה חשובה לקניה חכמה של מוצרים ומצרכים

למרות התוכניות לבשל ארוחות מגוונות ויצירתיות מדי יום, ההתנהלות במטבח יכולה להשתנות במהירות. 

לכן קניות מצרכים בכמויות קטנות, אפילו מדי יום, יכולה להיות השיטה הטובה ביותר להבטיח שהפריטים המתכלים במטבח לא יתקלקלו לפני שיהיה סיכוי להשתמש בהם.

סגירת תפריט